'Marie Claire' Interview with Kristen Stewart

12. září 2010 v 13:49 | Kells |  Kristen Stewart-news/novinky
Na kristenstewartfan.us se objevil nový říjnový rozhovor s Kristen Stewart pro časopis Marie Claire. Kristen mluví o Twilight, Eclipse a o své lásce k herectví.

Máte někdy pocit vyčerpanosti které musíte čelit?
Je těžké o tom mluvit bez dojmu, že je to negativní nebo se to stěžuje. Miluji herectví - jsem do toho procesu tak vášnivá, ale je to bezmocný pocit, když nemůžete dělat věci, které by jste chtěli dělat aniž by to vybuzovalo veliký dav. Moc dobře jsem věděla o tomhle podnikání, než jsem měla možnost být součástí těchto filmů, a tak to pro mě nebyl šok. Jen bych se nemusela bát když se jdu jen projít a nikdo mě nebude pronásledovat. Někdy jen zůstanu ve svém hotelovém pokoji když pracuji na filmech nebo je propaguji. Je to čím dál tím víc horší.

Je pro Vás důležité mít možnost pracovat i na jiných filmech mezi Twilight?
Miluji práci. Nemám žádný hlavní plán, pokud se to týká mé kariéry. Jen si instinktem vybírám projety. Bylo to zajímavé když jsem mohla dělat na The Runaways a zahrát si takovou divokou osobnost, a všechny jiné filmy pro mě měli opravdu smysl. Snažím se najít role, které se se mnou spojí a nebudu přemýšlet o tom, jak velký ten film bude nebo co to udělá s mou kariérou. Nikdy bych věci nemohla strukturovat tímhle způsobem.

Co si můžeme vzít z Eclipse?
Vidíme jistější a odhodlanou Bellu. Vyvíjí se a dozví se víc o tom kdo je a co od života chce. Taky se musí vypořádat s možnost, které na ní leží, s láskou k Jacobovi i když je ve skutečnosti hluboce zamilovaná do Edwarda.

Je to tím že Bella překonala svoje pochybnosti?
Bella si je sama sebou jistější a není náladová a zoufalá jako v New Moon. Je to opravdu zajímavý příběh který vidíme v Eclipse. Bylo pro mě zajímavé abych měla charakter v různých místech. Baví mě ponechat jeden film a jednu kapitolo v jejím životě a pak ji znovu prozkoumat. Ve většině filmů je to o opuštění postavy a to je konec cesty. A s Bellou je to vzrušující možnost, abych přehodnotila její znovu se objevující nové prvky v její postavě.

Myslíte si, že Eclipse je klasický milostný trojúhelník?
Je to v tom smyslu, že oba Edward a Jacob bojují o Bellu. Myslím si, že ví co chce a teď musí být schopná se postavit a říct, OK, tak možná každá volba není zcela impulzivní. Možná, že existují různé úrovně lásky, a možná i mé ideologické názory na to, co si myslím, mýlíte se ve mě a možná bych se mohla podívat po někom jiném.


Máte pocit, že jste lépe pochopila pro je veřejnost tak fascinována příběhem Twilight?
Myslím, že je to intenzivní osobní drama a druh hlubokých citů které Bella zažívá a to vše co se děje mezi Bellou a Edwardem a Bellou a Jacobem, že tyhle velmi intenzivní a soukromé příběhy se rozvíjejí tam kde je chaos a nebezpečí, které je obklopuje. Takže jste hozeni do světa, kde se většina lidí potýká se svou osobní úrovní a pak jsou to ty neuvěřitelná exotika a hrozivá část světa.

Musíte se se svým pravidelným podílem ukazovat na červeném koberci a na předávání cen. Cítíte se že vypadáte skvěle v oblečení které máte na sobě?
Ráda se oblékám jednoduše, ale musíte vždy vypadat dobře nebo nosit to v čem se cítíte dobře. Moc toho o módě nevím, nemyslím si že mám sofictikovaný vkus. Necítím se pohodlně při obyčejném focení, takže při většina z mích módních photoshootů mi bylo trapně, ale myslím, že se pokaždé učím.

Někteří z tvých režisérů řekli že máš dobré "kecy" jako detektor ..
Nemám ráda, když se o mě vytváří falešný obraz, nebo se někdo snaží předstírat, že jsem něco, co nejsem. Myslím že to občas beru vážně a taky intenzivně, a podílím se na práci, ale je to součást mé povahy.

Jste pořád intenzivní jako nikdy předtím když pracujete na filmu?
Ráda vrhnu sama sebe do postavě a cítím, že do výkonu musím dát všechno jak jen je to možné. Cítím, že potřebuji přinést do každého filmu intenzivitu a závazek a to je moje zodpovědnost k publiku. Někdy to pro Vás může být těžké a po každém filmu se cítíte vyčerpaně a prázdně. Jste součástí toho zvláštního světa; ostatní herci, personálu, a taky města ve kterém jste natáčeli a odkud jste pak museli odejít a vrátit se do svého vlastního života a vždycky to není snadný proces.

Je to důvod, proč se někdy zdá, že jste na veřejnosti nervózní nebo při televizních talk show?
Nejsem typ člověka který chce být za jakýchkoliv okolností středem pozornosti. Miluji skutečnost, že fanoušci jsou tak vděční a moc milují Twiight. Cítím se být potěšena být toho součástí, ale může to být zastrašující. Nemám tak zajímavý život na rozdíl od mé práce, takže když diskutuji o věcech ze svého života, cítím se divně. Snažím se nebít tak důrazná nebo nervózní nebo příliš bezstarostná - i když je pravda, že nechci vypadat příliš vážně s svou prací nebo stěžovat veškerou pozornost, která je součástí mé práce.

Co vy a předávání cen?
(Grimasy) Měla jsem nějaké špatné zkušenosti. Dokonce mi spadla cena a já sledovala jak se rozbila na milion kousků. Jsem neohrabaný typ a pokud nemám dlouho pauzu, mám pocit že se natáhnu. Měla bych se snažit se víc uvolnit .. Nevím.

Když jste pracovala na The Runaways, kde jste hrála zpěvačku Joan Jett, jak jste brala její sexuální auru?
Byla to sexuální revoluce, která se děla když ona přišla do hudebního světa, a stále má vliv na lidi v mladém věku cítit se mnohem pohodlně a dělat to podobně. A tyhle holky byli první, kdo se vzbouřil. Stejně jako nebylo normální, aby dívky nebyli v žádném případě sexuálně agresivní.

Jak se vybíráte scénáře a postavu kterou hrajete?
Mnoha z věcí je nakreslit si sebe do scénáře. Není to jen o tom, že chcete žít v téhle zkušenosti; někdy je to tematické. Ale není to vaše práce; s lidmi se kterými pracujete drží pohromadě, a potřebujete si být jisti, že pokaždé budete mít svou část. A pokud jde o herectví, budete toho muset udělat trochu víc, a v cítit se do toho trochu víc, než si myslíte, myslím, že je to pro herce dobré.

Je vám teď 20. Jak berete vše co se vám stalo?
Byla jsem opravdu šťastná. Miluji být v téhle pozici, kde mám možnost abych dělala víc dobrých filmu a prostě pokračovala v práci, kterou tolik miluji. Já ani nevím, co jiného bych dělala. Jen bych si přála aby mě přestali pronásledovat fotografové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Usher Usher | Web | 12. září 2010 v 13:56 | Reagovat

:-O... Máš dokonalý design!:-)... Vážně WOW!:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters